Kategorie
Dom Opieki

Bezpieczne miejsca dla osób starszych

Podeszły wiek bardzo często wiąże się z wieloma dolegliwościami. Choroby oraz schorzenia, które towarzyszą osobom w podeszłym wieku, wymagają specjalistycznego podejścia.

Geriatria Poznań

Gabinet geriatryczny w Poznaniu to pomoc dla pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej medycyny. Indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, że leczenie odbywa się w komfortowej atmosferze.

Lekarz geriatra Poznań

Opieka medyczna osób w wieku podeszłym to najczęściej wiele badań, dobór odpowiednich lekarstw oraz stała kontrola stanu zdrowia pacjenta. Doświadczenie w zakresie geriatrii sprawia, że pomoc pacjentom jest na najwyższym poziomie, co gwarantuje skuteczność leczenia.

Wielu pacjentów może wykazywać niechęć lub strach przed leczeniem. Właściwe podejście jest kluczowym elementem terapii. Przyjazna atmosfera oraz cierpliwość to metody, które pozwalają łamać blokady pacjentów w podeszłym wieku. Każdy pacjent traktowany jest z szacunkiem, który mu się należy.

Geriatria Poznań wizyty domowe

Geriatria, która zajmuje się pacjentami w podeszłym wieku, wymaga wielu działań, które uskutecznią leczenie. Nie zawsze pacjent jest w stanie dotrzeć do gabinetu lekarskiego. Wizyty domowe są w takim przypadku koniecznością. Badania w domowej atmosferze są mniej stresujące dla pacjenta i zapewniają duży komfort.

Dom opieki Poznań to bardzo szeroka specjalizacja, która koncentruje się wokół niemal wszystkiego, co ma związek z ludzkim zdrowiem. Opiekunowie medyczni, których zatrudniamy to osoby o bardzo dużych kompetencjach interpersonalnych, dzięki czemu współpraca z nimi jest dla naszych pacjentów zawsze korzystna i bezpieczna.

Czym zajmuje się opiekun medyczny?

Z definicji opiekun medyczny zajmuje się pomocą osobom chorym i starszym w radzeniu sobie z codziennymi sytuacjami i wyzwaniami, które mają związek ze zdrowiem. Opiekunowie medyczni najczęściej kojarzeni są ze wsparciem osób starszych, jednak zakres ich obowiązków jest o wiele większy. Profesjonalni opiekunowie medyczni pracują również z osobami przewlekle chorymi niezależnie od wieku, a także osobami w czasie rehabilitacji po wypadkach i poważnych zabiegach medycznych. Praca opiekuna nie ogranicza się wyłącznie do fizycznych czynności, z którymi pacjent ma problem, ale zawiera w sobie również elementy pomocy psychologicznej i logistycznej związanej z leczeniem.

Odpowiednie podejście do pacjenta

Opiekun medyczny jest zazwyczaj osobą mocno zaangażowaną w sprawy pacjenta i dysponującą dużą wiedzą na jego temat. Dlatego szczególnie istotne jest to, żeby zawód ten wykonywały wyłącznie osoby dysponujące odpowiednimi umiejętnościami interpersonalnymi, które potrafią podchodzić do innych z pełnym szacunkiem, zrozumienie, uwagą i empatią.