Kategorie
Dom Opieki

Bezpieczne miejsca dla osób starszych

Podeszły wiek bardzo często wiąże się z wieloma dolegliwościami. Choroby oraz schorzenia, które towarzyszą osobom w podeszłym wieku, wymagają specjalistycznego podejścia.

Geriatria Poznań

Gabinet geriatryczny w Poznaniu to pomoc dla pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej medycyny. Indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, że leczenie odbywa się w komfortowej atmosferze.

Lekarz geriatra Poznań

Opieka medyczna osób w wieku podeszłym to najczęściej wiele badań, dobór odpowiednich lekarstw oraz stała kontrola stanu zdrowia pacjenta. Doświadczenie w zakresie geriatrii sprawia, że pomoc pacjentom jest na najwyższym poziomie, co gwarantuje skuteczność leczenia.

Wielu pacjentów może wykazywać niechęć lub strach przed leczeniem. Właściwe podejście jest kluczowym elementem terapii. Przyjazna atmosfera oraz cierpliwość to metody, które pozwalają łamać blokady pacjentów w podeszłym wieku. Każdy pacjent traktowany jest z szacunkiem, który mu się należy.

Geriatria Poznań wizyty domowe

Geriatria, która zajmuje się pacjentami w podeszłym wieku, wymaga wielu działań, które uskutecznią leczenie. Nie zawsze pacjent jest w stanie dotrzeć do gabinetu lekarskiego. Wizyty domowe są w takim przypadku koniecznością. Badania w domowej atmosferze są mniej stresujące dla pacjenta i zapewniają duży komfort.

Dom opieki Poznań to bardzo szeroka specjalizacja, która koncentruje się wokół niemal wszystkiego, co ma związek z ludzkim zdrowiem. Opiekunowie medyczni, których zatrudniamy to osoby o bardzo dużych kompetencjach interpersonalnych, dzięki czemu współpraca z nimi jest dla naszych pacjentów zawsze korzystna i bezpieczna.

Czym zajmuje się opiekun medyczny?

Z definicji opiekun medyczny zajmuje się pomocą osobom chorym i starszym w radzeniu sobie z codziennymi sytuacjami i wyzwaniami, które mają związek ze zdrowiem. Opiekunowie medyczni najczęściej kojarzeni są ze wsparciem osób starszych, jednak zakres ich obowiązków jest o wiele większy. Profesjonalni opiekunowie medyczni pracują również z osobami przewlekle chorymi niezależnie od wieku, a także osobami w czasie rehabilitacji po wypadkach i poważnych zabiegach medycznych. Praca opiekuna nie ogranicza się wyłącznie do fizycznych czynności, z którymi pacjent ma problem, ale zawiera w sobie również elementy pomocy psychologicznej i logistycznej związanej z leczeniem.

Odpowiednie podejście do pacjenta

Opiekun medyczny jest zazwyczaj osobą mocno zaangażowaną w sprawy pacjenta i dysponującą dużą wiedzą na jego temat. Dlatego szczególnie istotne jest to, żeby zawód ten wykonywały wyłącznie osoby dysponujące odpowiednimi umiejętnościami interpersonalnymi, które potrafią podchodzić do innych z pełnym szacunkiem, zrozumienie, uwagą i empatią.

Kategorie
Dom Opieki

Pełna opieka dla osób starszych

Opieka pielęgniarska to cały zakres usług, które wymagają wiedzy medycznej i konkretnych, praktycznych umiejętności. Duże znaczenie ma tutaj doświadczenie i odpowiednie podejście do pacjentów. Zatrudnione w naszym gabinecie pielęgniarki cechują wszystkie te cechy, ale oprócz tego również pełen profesjonalizm w każdej sytuacji.

Zakres usług wykonywanych przez pielęgniarki

Gabinet pielęgniarski Poznań zajmuje się świadczeniem podstawowych usług pielęgniarskich, zarówno na miejscu, jak i u pacjentów, w czasie wizyt domowych. Najbardziej popularną usługą jest wykonywanie zastrzyków z przyjmowanych przez naszych pacjentów leków. Ważną częścią naszej pracy jest też wykonywanie wkłuć i podłączanie kroplówek, które są często codziennością osób przewlekle chorych. Opieka nad osobami chorymi i po zabiegach chirurgicznych obejmuje również wyciąganie szwów, wymianę cewnika i codzienną, profesjonalną pielęgnację odleżyn.

Dlaczego profesjonalne podejście do pacjenta jest takie ważne?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że choroba i rekonwalescencja po zabiegach medycznych i wypadkach to dla wielu osób bardzo ciężkie przeżycie. Dlatego każda, zatrudniana przez nas pielęgniarka Poznań to osoba umiejęca pracować z ludźmi, podchodząca do pacjentów z empatią, szacunkiem i uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb.

Klinika Seniora w Poznaniu to miejsce, w którym każdy może poczuć się wyjątkowo. Nasz zespół wykwalifikowanych pracowników sumiennie dba o każdego z pacjentów. Dom opieki społecznej jest rekomendowany niemal przez każdą osobę, która korzystała z naszych usług

Dom opieki społecznej Poznań

Prywatny dom opieki znajduje się w Poznaniu. W naszym ośrodku zapewniony jest stały harmonogram dnia, który obejmuje najważniejsze czynności rehabilitacyjne i terapeutyczne.

Posiłki dostosowane są do indywidualnych potrzeb żywieniowych. W razie jakichkolwiek problemów z jedzeniem, nasz personel służy pomocą. Każdego dnia przewidziany jest czas wolny podczas którego nasi pacjenci odpoczywają, bądź spotykają się z bliskimi. Nasi pracownicy są przyjaźni, opiekuńczy i otwarci na dialog, dlatego żaden z naszych pacjentów nie poczuje się samotnie. Zależy nam przede wszystkim na zdrowiu i dobrym samopoczuciu każdego z pacjentów.

Pobyt dzienny i całodobowy – dom opieki Poznań

Zapewniamy zarówno pobyt dzienny, jak i całodobowy. Nasz dom spokojnej starości w Poznaniu jest otwarty 7 dni w tygodniu od 6:00-20:00. Pobyt całodobowy jest dedykowany przede wszystkim osobom starszym, które wymagają szczególnej opieki medycznej.

Najlepsi specjaliści

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami, którzy rzetelnie wykonują swoją pracę. Sztab fizjoterapeutów, kadra pielęgniarek oraz lekarze medycyny rodzinnej sumiennie dbają o kondycję zdrowotną naszych pacjentów. Dom seniora Poznań to miejsce, w którym każdy dba o wspólne dobro.